Труяться кавунами не через нітрати - експерт спростував популярний міф
06-авг, 09:11 741 Украина"Нітрати - речовини, які ми отримуємо з рослинної їжі впродовж чи не всієї історії. Вони утворюються навіть у нашому організмі. Європейська комісія з харчової безпеки дійшла висновку, що користь від вживання овочів переважає потенційні ефекти від нітратів. Вживання продуктів із природно високим умістом цих речовин асоційовані з меншим ризиком низки хронічних станів", - розповів Артем Албул, автор науково-популярного каналу на YouTube. Та це не означає, що будь-яка кількість нітратів дозволена й не нашкодить самопочуттю. Безпечна норма становить 3,7 мг/кг маси тіла на добу, за даними ВООЗ.
"Боятися саме кавунів як головного джерела нітратів - не варто. Рослини накопичують нітрати переважно у вегетативних органах: листі, стеблах, коренеплодах тощо. У плодах нітратів зазвичай менше. Рекордсменами за їхнім умістом є рукола, салат, селера й буряк. Попри це саме нітратами пояснюють купу випадків отруєння кавунами, але вони тут ні до чого. Реальна причина - бактеріальні збудники: тріснуті чи розрізані кавуни, недотримання гігієни - це все підвищує ризик гастроентериту. От із цим треба бути обережним", - розповів Албул.
Фахівці радять у жодному разі не купувати кавуни на стихійних ринках. Чи ті плоди, які розрізані навпіл або мають видимі пошкодження. На якісний товар у подавця мають бути необхідні документи.