Змушені щепитися. Як бажання вільно пересуватися і працювати перемагає страх вакцинації проти COVID-19
22-окт, 10:52 809 УкраинаНа поточному тижні, з 18 жовтня, у багатьох регіонах України запрацювали жорсткіші обмеження стосовно дотримання карантинних зон. Одне з головних – для українців без сертифіката про вакцинацію або негативного ПЛР-тесту зачинені багато дверей. Крім того, з 21 жовтня, за рішенням Кабміну, міжобласні перевезення автобусами та залізничним транспортом здійснюватимуться теж лише для тих, хто вакцинований або має негативний тест. У Львові та області особливих обмежень у транспорті та супермаркетах поки що немає. Так само працюють ресторани та бари, торгово-розважальні центри, магазини, лікарні тощо.
Але з 1 листопада влада обіцяє посилити обмеження, тож у заклади та транспорт пускатимуть лише тих, у кого є сертифікат про вакцинацію або негативний ПЛР-тест, зроблений за 72 години до відвідування. Якщо Львівщина таки потрапить у "червону" зону, а це, кажуть у Львівській ОДА, лише питання часу, тут заборонять роботу кафе, ресторанів, кінотеатрів, театрів, музеїв, ринків і фітнес-центрів. Обмеження не будуть поширюватися лише на заклади, у яких 100% працівників і відвідувачів повністю щеплені від COVID-19. І поліція вже готується до масових перевірок дотримання режиму роботи тільки за умови вакцинації. За порушення загрожує суттєвий штраф.
"Кожен заклад повинен мати так званий "журнал праці" за підписом керівника, в якому має бути написано, скільки працівників є на робочому місці, скільки з них вакциновані і скільки мають негативний ПЛР-тест. Наприклад, по факту, на роботі є 10 працівників: 5 працівників вакциновані, а 5 мають негативний ПЛР-тест, всі 100% вакциновані. Такі деталі ми пропрацювали з колегами з Держпродспоживслужби, поліції, з обласною державною адміністрацією", - розповів перший заступник міського голови Львова Андрій Москаленко.