Епідеміолог пояснила, чому українці не хочуть вакцинуватися
25-окт, 10:28 829 УкраинаПро це заявила епідеміолог Тетяна Чумаченко. Вона зазначила, що наразі немає реальних причин до того, щоб захворюваність знижувалося, оскільки люди не хочуть вакцинуватися й дотримуватися карантинних заходів. "Ми спостерігаємо зростання захворюваності. На жаль, умови поширення вірусу мають місце, і, на жаль, ми зараз не бачимо, епідеміологи, принаймні, не бачать, реальних причин до того, щоб захворюваність знижувалося. Люди як і раніше не хочуть вакцинуватися, люди як і раніше не дотримуються дистанції, не дуже-то люблять правильно носити маски. І це біда всієї країни", - сказала Чумаченко.
За її словами, людям важко приймати рішення щодо вакцинації через різні думки з приводу неї в ЗМІ. "На що хотілося б звернути увагу, на те, що людям дуже важко приймати рішення. Без вакцинації ми не переможемо цю проблему. І на сьогодні людям важко дуже приймати рішення, коли з екранів телебачення і з газет вони чують абсолютно різні думки з приводу вакцинації. І коли у нас депутати та політики дуже емоційно починають висловлюватися проти вакцинації, це додає сумнів людям, і їм складніше приймати рішення", - зазначила Чумаченко.
Вона вважає, що не можна пов'язувати всі "збої" зі здоров'ям, які виникають в українців після щеплення, із побічним ефектом від вакцини. "Не можна говорити, що після вакцинації стільки-то людей померли. До коронавірусу люди вмирали щодня з різних причин, і зараз продовжують. Коли йде масова вакцинація, безумовно, йде нашарування всіх подій негативних як зі здоров'ям людей. Вони які були, такі ж і залишилися... Люди починають робити неправильні висновки. Так само можна сказати, що людина випила чаю і через день померла, тут усім зрозуміло, що це абсурдно звучить. Але коли з вуст політиків це все емоційно звучить, людям важко зрозуміти, що в нас сьогодні кожен випадок негативної якоїсь події зі здоров'ям реєструється протягом 30 днів після вакцинації. Все це можна подивитися у відкритому доступі. Кожен випадок розслідується. Навіть якщо підвищилася температура - це необов'язково температура підвищується від щеплення, вірніше як наслідок щеплення, це може бути зовсім інше захворювання. Наприклад, людина щось з'їв недоброякісне, у нього розвинулася кишкова інфекція, і у нього теж підвищиться температура. Тому хотілося б, щоб ті, хто так емоційно висловлюються, несли відповідальність за свої слова", - зазначила Чумаченко.