Кінець епохи «євроблях» в Україні: що робити тим, хто не зумів розмитнити таке авто за пільговим тарифом
26-ноя, 11:42 387 УкраинаНагадаємо, що цей документ дозволяв легалізувати автомобіль іноземної реєстрації — розмитнити його за зниженими тарифами і без оплати ввізного мита та ПДВ, що є обов'язковим при розмитненні всіх інших автомобілів, які ввозяться в нашу країну. Причому таке пільгове розмитнення було цілком доступним для людини, що дозволяє собі заправляти свою машину. Наприклад, сума митних платежів за легалізацію однієї з найбільш популярних в Україні «євроблях» Audi А6 2010 року випуску з дизельним двигуном об'ємом 3,0 літра обходилася 750 євро, а Opel Vectra 2007 року випуску з бензиновим мотором 2,2 літра — 570 Євро. Однак не всі вітчизняні користувачі таких авто скористалися цією можливістю.
За даними Державної митної служби, за 180 днів пільгового періоду українці легалізували 85 тисяч авто з єврономерами та поповнили держбюджет на 3 мільярди гривень. В Україні на час початку дії пільгового розмитнення налічувалося близько 500—700 тисяч таких машин. Тобто було легалізовано лише близько 17 відсотків. Втім, причина такої малої кількості легалізованих авто криється не лише у відвертому небажанні їхніх власників сплачувати податки. Багато хто з них просто не мав такої можливості. Як розповів юрист організації «Авто Євро Сила» Іван Казачук, було як мінімум три категорії проблемних «євроблях».
Наймасовіша — автомобілі, які робили перезаїзд в Україну з боку Росії (близько 150 тисяч машин). На такі труднощі переважно натрапляли водії з п'яти областей: Харківської, Сумської, Полтавської, Дніпропетровської та Запорізької. Друга категорія — вантажівки-мікроавтобуси вагою до 3,5 тонн, двигуни яких не відповідають вимогам «Євро-5» (близько 50—70 тисяч авто). І третя категорія — «євробляхи», які заїхали в Україну 2021 року (від 65 до 70 тисяч). Всього близько 300 тисяч авто з єврономерами, що експлуатуються в нашій країні, не змогли скористатися пільговим розмитненням.