Світовий океан нагрівається рекордними темпами - вчені
12-янв, 11:25 168 Украина"Тепломісткість океану неухильно зростає в усьому світі, і це є основним показником антропогенної зміни клімату", — сказав автор статті Кевін Тренберт, вчений Національного центру атмосферних досліджень в Колорадо. "У цьому останньому звіті ми оновили спостереження за океаном до 2021 року, а також переглянули та переробили попередні дані".
За останній рік дослідники виявили, що верхні 2000 метрів у всіх океанах поглинули на 14 зеттаджоулів більше, ніж у 2020 році, що в 145 разів перевищує світове виробництво електроенергії в 2020 році. Для контексту: вся енергія, яку люди використовують у всьому світі за один рік становить приблизно половину зеттаджоуля. "Крім поглинання тепла, наразі океан поглинає від 20 до 30% викидів вуглекислого газу людиною, що призводить до окислення океану; однак потепління океану знижує ефективність поглинання вуглецю океаном і залишає більше вуглекислого газу в повітрі", — сказав Ліцзін Ченг, провідний автор статті та доцент Міжнародного центру наук про клімат і навколишнє середовище в IAP CAS. "Моніторинг та розуміння зв'язку тепла та вуглецю в майбутньому важливі для відстеження цілей пом'якшення наслідків зміни клімату".
За словами Ченга, регіональний аналіз показує, що сильне і значне потепління океану з кінця 1950-х років відбувається повсюдно. "За допомогою модельних експериментів наше дослідження показує, що характер потепління океану є результатом пов'язаних з діяльністю людини змін у складі атмосфери", — сказав Ченг. "У міру того, як океани нагріваються, вода розширюється, а рівень моря підвищується. Більш теплі океани також перевантажують погодні системи, створюючи більш сильні шторми і урагани, а також збільшуючи кількість опадів і ризик повеней". "Океани поглинають більшу частину тепла від викидів вуглекислого газу людиною", - зазначив також автор статті Майкл Манн, заслужений професор атмосферних наук Університету штату Пенсільванія.