Церковне свято 6 січня - важливі події в православ'ї, прикмети і заборони
06-янв, 10:14 217 УкраинаОдного разу Євгенія прочитала книгу Діянь Апостолів, стала християнкою, але приховувала це від батьків. Незабаром розповіла євнухам Проту і Якінфу про Господа, обстригла волосся і разом з ними поступила в чоловічий монастир. Там дівчина виконувала чернечі подвиги, після смерті настоятеля зайняла його місце.
Знатна жінка намагалася спокусити Євгенію, але та відмовляла їй, за що була обмовлена і поміщена в темницю. Там же знаходилися багато ченців і християн, що чекають страти. Євгенія захотіла врятувати людей, оголосила себе жінкою і дочкою правителя. Тоді батьки впізнали її, всі ув'язнені були звільнені. Через деякий час Євгенія зібрала всіх дівчат і навчала їх благочестивого життя, а її мати заснувала будинки, де приймали мандрівників, жебраків і хворих. Євгенія, Прот і Якінф багатьох звернули в християнство, а при правителі Галлієні були страчені.
Прикмети 6 січня: сильний мороз і сніг, а також яскрава ніч - наступного року буде багатий урожай; тьмяне беззоряне небо - до поганої погоди; яскраві зірки на небі - літо буде теплим; сніг розтанув перед Святвечором - до хорошого врожаю гречки. Що сьогодні не можна робити. З давніх-давен слов'яни в цей день не рибалили і не полювали. Годувати курей, скопувати землю теж було не можна, інакше можна приректи себе на нещастя. Жінки не займалися рукоділлям і не шили, щоб не накликати біду. Як і в будь-яке інше свято, категорично заборонено сваритися. Що можна робити 6 січня. У цей день віруючі намагаються накривати пишні столи, меню на Святвечір має складатися з 12 пісних страв. На стіл ставлять все, що є, щоб в майбутньому році сім'я жила в достатку. Також напередодні Різдва потрібно йти в лазню, тільки після неї не варто надягати темний одяг, який вважається символом печалі.