Політика «нульових показників» у Китаї та «казармовий режим» в Австрії: експерти уточнили, у чому небезпека «Омікрона»
19-янв, 11:28 187 УкраинаЗаяви вчених про те, що хвороба у заражених новим штамом частіше проходить у більш м'якій формі, ніж, наприклад, при «Дельті», викликали поширене почуття самозаспокоєння. Багато європейців вважають, що краще похворіти пару днів, зате швидко сформувати колективний імунітет і тим самим покласти край пандемії. Проте інфекціоністи вказують на небезпеку такого судження. По-перше, навіть якщо заражені «Омікроном» хворітимуть здебільшого легко, дуже висока кількість інфікованих, нехай і за дуже низького відсотка важких випадків, все одно неминуче призведе до зростання госпіталізацій та смертей. Тут секрет у кількості — половина відсотка від одного мільйона все ж суттєво перевищує два відсотки від ста тисяч.
По-друге, навіть якщо інфіковані «Омікроном» просто «грипуватимуть», усі вони у будь-якому разі виявляться непрацездатними. За надзвичайно високої кількості хворих це може у якийсь момент призвести до гострої нестачі кадрів у життєво важливих сферах. Йдеться не лише про лікарні, а й підприємства у сфері енергетики, водопостачання, телекомунікацій, логістики, а також поліцейських та пожежників. Першими, попереджають експерти, постраждають медичні установи. Основна частина необхідного медперсоналу може бути на лікарняному або карантині. Приклад вже є у Європі. Лікарні в Іспанії наразі змушені повертати на роботу співробітників, які пішли на пенсію. В Італії від лікарів та медперсоналу вимагають відкласти намічені на найближчий час відпустки. Повсюдно переносяться планові операції. У Великій Британії уряд направив на допомогу лондонським лікарням 200 військовослужбовців. У Греції з 13 січня 90 лікарів приватних клінік, головним чином анестезіологи та пульмонологи, відряджено на роботу до державних лікарень. У Нідерландах розглядають можливість дозволити продовжувати роботу медикам, що заразилися, якщо ковід проходить у них безсимптомно. В університетській клініці Амстердама зараз позитивний тест у кожного четвертого медпрацівника. У Швейцарії з 12 січня період самоізоляції для медпрацівників скорочено з 10 до 5 днів.
Найбільша німецька енергетична компанія E. on попередила своїх співробітників, що їм доведеться жити безпосередньо на електростанціях. Це робиться для того, щоб мінімізувати небезпеку їхнього зараження в домашніх умовах або у громадському транспорті дорогою на роботу та назад. В Австрії так вже працюють із 7 січня 50 співробітників компанія Wien Energie, яка забезпечує Відень електроенергією, газом та теплом. «Казармовий режим» у цих працівників триватиме чотири тижні. Уряд Греції ухвалив рішення щомісяця штрафувати жителів країни у віці 60 років і старших, які не вакцинувалися проти коронавірусу. Розмір штрафу — 100 євро.