Коронавірус небезпечний для психіки - результат дослідження
21-фев, 10:33 301 УкраинаВони включають депресію, тривожність, стрес і підвищений ризик розладів, пов’язаних із вживанням психоактивних речовин, погіршення когнітивних функцій і проблеми зі сном – помітна відмінність від інших, які також пережили стрес пандемії, але у яких не виявили вірус.
"Це в основному говорить нам про те, що у мільйонів і мільйонів людей, інфікованих Covid, виникають проблеми з психічним здоров’ям", – сказав Зіяд Аль-Алі, керівник відділу досліджень і розробок системи охорони здоров’я VA St Louis Healthcare System і старший автор статті. Згідно з дослідженням у понад 18% пацієнтів з Covid виникли проблеми з психічним здоров’ям, порівняно з 12% тих, хто не хворів на Covid.
Серед усіх пацієнтів, у яких під час пандемії виникли нові проблеми з психічним здоров’ям, у пацієнтів з Covid значно частіше розвивалися когнітивні проблеми (80%), розлади сну (41%), депресія (39%), стрес (38%), тривога (35%) і розлад, пов’язаний із вживанням опіоїдів (34%), порівняно з тими, хто не хворів на Covid. Результати були очевидними: Covid має помітний вплив на психічне здоров’я. Ті, у кого більш важкі випадки Covid, особливо ті, хто потребує госпіталізації, як правило, піддаються підвищеному ризику. Але навіть з легкими чи безсимптомними захворюваннями люди отримували діагнози розладів психічного здоров’я.